Okul Öncesi Bilimsel Hikâyeler Dizisi

hzl.: Vildan BATMAZ

Okul öncesi çocuklar, olağan doğa olaylarını merak ederler fakat anlamakta zorlanırlar. Bilimsel konuları çocuklara anlatmak da oldukça zordur. Biz de Okul Öncesi Bilimsel Hikâyeler Dizisi ile bu problemi ortadan kaldırarak, çocukların yaş ve gelişim düzeylerine uygun, eğlenceli, hayal gücünü destekleyen, masalımsı bir tarzda anlatan kitaplar hazırladık. Artık her çocuk, doğa olaylarını eğlenceli bir şekilde, kimi zaman gülerek kimi zaman merak ederek, en önemlisi hayal ederek öğrenebilecek...

Okul Öncesi Bilimsel Hikâyeler Dizisinin kitapları:

1. Tırtıla Ne Oldu?

2. Yaramaz Bulutlar

3. Yanardağın Hastalığı

4. Nehir Kardeşler

5. Sinirli Toprak Teyze

6. Kıskanç Ay

7. Zıp Zıp Yumurta

8. Suskun Deve

9. Somurtkan Rüzgâr

10. Minik Kayısı Ağacı

 

Okul Öncesi Bilimsel Hikâyeler Dizisindeki tüm öyküler, eğitici ve öğretici özellikte olup çocukların günlük yaşamda karşılaştıkları konularla ilgilidir. Her kitabın sonunda öyküye özgü etkinliklere yer verilerek çocukların hikâyeden anladıkları pekiştirilmeye çalışılmıştır.

Hikâye sonlarında yer alan etkinlikler, hikâye ile bütünleştirilmiştir. Şöyle ki her kitabın konusu ile ilgili özgün şiir, tekerleme, bilmece, şarkı, deney, bilgi notu, drama, oyun, parmak oyunu, soru-yanıt vb. çocukların problem çözme becerilerini geliştirmeye yönelik farklı etkinliklere yer verilmiştir. Ayrıca “Bunları biliyor musunuz?” etkinlikleri ile hikâyelerin daha etkili kullanılması sağlanmaya çalışılmıştır. Böylelikle okul öncesi dönem çocukların, bilimsel konuları öykülerle öğrenme, bilime ilgisini artırma, araştırma, merak uyandırma, neden-sonuç ilişkisi kurabilme, soru sorabilme, akıl yürütme, gözlem yapabilme, çevreye duyarlı olma vb. becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmıştır.

Okul Öncesi Bilimsel Hikâyeler Dizisi, 5-6 yaş çocukları için hazırlanmış 10 kitaptan oluşmaktadır. Her bir kitap, çocuklar tarafından kolay algılanabilecek şekilde özel olarak görsellendirilmiş olup 34x24 cm boyutlarında ve kapak hariç 24 sayfadır. Fliport tekniği ile spiralli olarak tasarlanmıştır. Taşıyıcı aparatı sayesinde eğitimci arkadan öyküyü okurken çocuklar da ilgili görselleri izleme, inceleme şansına sahip olurlar. Çocukların bakmış olduğu sayfadaki görsellerin küçültülmüş hâli öğretmenin okuma yaptığı sayfaya da konulduğundan öğretmen de kolayca görsel okuma yaptırabilir.

 Kitaplar, parlayarak çocukların gözünü yormaması ve daha net görünmesi açısından, okul öncesi eğitimi hikâye kitaplarında bulunması gereken kriterler de göz önüne alınarak, mat kuşe kâğıda basılmıştır.

 

Anasayfa
Okul Öncesi Yayınları
Kaynak Ürünlerimiz
Seminer Görüntüleri
Seminer Sunumları
İletişim
Karaca Eğitim Yayınları
KOZA Yayın Dağıtım
KOZA Matbaa
Fuar
Basında Mavi Yunus
Planlar
Sipariş ve Bilgi Talep Formu


Yayın Kataloğu 2015-16
Sesleri Farkediyorum CD DemoDaha büyük boyut için...
Deneyelim, Eğlenerek Öğrenelim CD Demo

Haberler

Tüm hakları saklıdır © 2009
Mavi Yunus Okul Öncesi, Karaca Eğitim Yayınları Ltd. Ş.'nin tescilli markasıdır.